Film BUBLINA vyhrál

Bublina Maxe Nového zvítězila ve 2. ročníku soutěže studentské tvorby

Student školy Michael Max Nový vyhrál soutěž START FILM. Mezi dalšími nominovanými naší školy byli Pavel Wurcel v kategorii středoškolský dokument a Dominik Kalivoda s Liborem Duškem v kategorii vysokoškolský hraný film.

Ve čtvrtek 10. srpna 2017 se v Bystřici nad Pernštejnem vyhlašovaly výsledky letošní soutěže START FILMu o nejlepší studentské filmy. Z celkového počtu 105 přihlášek se do soutěžního výběru dostalo 43 filmů, které pocházely z celkem 19 středních a vysokých škol z Česka a Slovenska. Vítěze vybrala porota složená z lektorů festivalových workshopů START FILMu, jež tentokrát fungovala ve složení Martin Bezouška, Andy Fehu, Jan Gogola mladší a Jiří Svoboda. Porotci se ve všech kategoriích rozhodli udělit hlavní ceny a také čestná uznání.

HLAVNÍ CENU v Kategorii středoškolský hraný film získal Maxmilián Nový za film Bublina. Hezky nastíněné prostředí. Polarita názorů, kdy ani jedna strana není protěžována. Současné téma očima mladých, které je hezky prezentováno skrze hlavní protagonisty.
Jedná se již o druhé filmové ocenění. První se Maxovi dostalo v rámci školní akce FESTMICHAEL, což je přehlídka školní studentské tvorby střední a vyšší odborné školy Michael (www.skolamichael.cz).
Rozhodně film zhlédněte. Nebudete litovat.
Více na www.startfilm.cz.

 

Další aktuality

Den otevřených dveří 25. 9.
Úspěch absolventky školy Michael
Vernisáž výstavy Adama Jílka a křest knihy Jiřího Lamberka v...
Cena za prostorové řešení instalace na Prague Photo 2017
Zpět na výpis