Fotogalerie (1)

4. ročník festivalu Čtení ve vlaku 2017

18.–21. září 2017

Již počtvrté zve škola Michael na festival Čtení ve vlaku, během kterého mají příležitost setkat se v pražských příměstských linkách se známými českými spisovateli. Během čtyř dní budou mít cestující třiceti spojů možnost poslechnout si čtení 26 autorů v netradičním prostředí vlakového vagonu.
V průběhu festivalu mohou čtenáři navštívit nejen čtení svého oblíbeného spisovatele, ale také si poslechnout ukázky pozoruhodné literatury, kterou dosud neznali. Dalším z cílů festivalu je přivést na autorská čtení ve vlaku také žáky základních škol, kteří tak poznají současné osobnosti literatury nejen z čítanky. Stále rostoucí zájem o festival potvrzuje, že jsou oba cíle naplněny.
Návštěvníci vybraných linek si poslechnou výběr z širokého spektra literárních žánrů. Vedle autorů literatury pro děti tentokrát cestují významní básníci a řadou cen ocenění povídkáři zasednou v kupé společně s romanopisci. Velká část přítomných autorů ve svých textech tematizuje samotnou jízdu vlakem a je jejich záměrem dopřát posluchačům i v tomto ročníku během cesty jedinečnou atmosféru.
Idea festivalu autorského Čtení ve vlaku vznikla z dlouholeté spolupráce firmy Railreklam, zajišťující komerční komunikaci ve vlacích i na nádražním mobiliáři, se Střední a Vyšší odbornou školou reklamní a umělecké tvorby Michael.
Grafická podoba propagačních materiálů letošního ročníku festivalu vyšla z absolventské práce Adély Dostálové, studentky Vyšší odborné školy Michael. Organizaci celého festivalu zajišťují studenti školy Michael a Vysoké školy kreativní komunikace ve spolupráci se společností Railreklam. Záštitu nad festivalem převzal Magistrát hlavního města Prahy.
Již tradičně zakončí festival beseda s účastníky 21. září 2017 v knihkupectví Neopalladium na hlavním nádraží od 16 hodin. Během odpoledne bude mít veřejnost možnost navštívit tři diskusní bloky (románová vs. povídková tvorba, spisovatel jako jedna z profesí a literatura věnovaná exotickým kulturám – cestopisy). Mezi účinkujícími se představí například Michal Viewegh, Arnošt Goldflam, Josef Formánek, Miloslav Stingl nebo ministr kultury Daniel Herman. Součástí programu budou i autogramiády se všemi zúčastněnými autory.

Autoři, kteří nastoupí do vlaků v roce 2017:

Jitka Bret Srbová, Jiří Březina, Dora Čechova, Josef Formánek, Pavel Göbl, Vratislav Kadlec, David Laňka, Radek Malý, Ivana Myšková, Halina Pawlowská, Arnošt Goldflam, Petr Pazdera Payne, Zuzana Pomykalová, Daniel Herman, Martin Reiner, Olga Stehlíková, Iveta Svobodová, Patrik Nacher, Antonín Kudláč, Marek Šindelka, Jáchym Topol, Jaromír Typlt, Michal Viewegh, Simona Votyová, Tomáš Zmeškal, Jiří Žáček, Anna Vovsová, Adam Chroust a Miloslav Stingl
 

 

 

Další aktuality

Úspěch absolventky školy Michael
Vernisáž výstavy Adama Jílka a křest knihy Jiřího Lamberka v...
Cena za prostorové řešení instalace na Prague Photo 2017
Prague photo 2017
Zpět na výpis